O mnie

Cześć!

 

Miło mi, że zajrzałaś do mojego świata kobiecych podróży i mam nadzieję, że zagościsz w nim nieco dłużej. Niezależnie czy sprowadziła Cię tu:

  • miłość do podróży,
  • poszukiwanie inspiracji na kolejny wyjazd bądź niecodzienny obiad
  • czy też zainteresowanie fotografią
Witam Cię bardzo serdecznie!

 

O mnie, Monika Arora, przedstawiam sie, autorka bloga

Nazywam się Monika Arora i tworzę Monika’s Journey czyli Podróż jest kobietą. Jest to miejsce w sieci, ale też coś, co bez problemu może zaistnieć w świecie realnym, jeśli tylko zrealizujesz jeden z moich pomysłów na bliższy lub dalszy wyjazd. Nie jesteś pewna? Z miłą chęcią udowodnię Ci, że nawet najdalsza podróż zaczyna się od decyzji, że chcesz podróżować!

 

Podróż jest kobietą?

W 2006 roku, uzyskałam Licencję Pilota wycieczek, zaś dwa lata później, w 2008 roku na UMCS-ie w Lublinie obroniłam tytuł magistra Kulturoznawstwa ze specjalizacją: “Sztuka i Turystyka”. W ten sposób połączyłam swoją pasję podróżowania z pracą zawodową. Do tej pory mieszkałam m.in. w takich krajach jak: Turcja, Grecja, Egipt, co po części uczyniło mnie obywatelką świata. Swoją wiedzę, ale też porady chcę umieścić na tym blogu, tak aby kolejny wyjazd w nieznane był dla Ciebie czystą przyjemnością.

 

Fotografia?

Aparat fotograficzny jest czymś, z czym niemal się nie rozstaje. Utrwala chwile, ulotne momenty i światło, które z pomocą natury maluje najpiękniejsze obrazy. Chociaż nie mam formalnego wykształcenia w tym kierunku, stale się uczę, czytam i eksperymentuje, zaś znajomość Historii Sztuki i zasad kompozycji, wyniesiona ze studiów, znacznie mi to ułatwia. Fotografie, które tutaj znajdziesz mają poruszyć strunę w Twojej duszy, ale też zachęcić Cię do rozwijania własnych umiejętności. Spróbuj, może odkryjesz w sobie miłość do tworzenia własnych zdjęć.

 

Te dwie dziedziny życia w moim (i nie tylko!) przypadku często się łączą, dlatego naturalnym wydało mi się, aby zawrzeć oba te tematy w moim fragmencie Internetu. Mam nadzieję, że będą one dla Ciebie inspiracją i siłą napędową, aby poznawać świat wraz ze mną, ale też na własną rękę.

 

O mnie prywatnie...

Nie lubię zimy, zimna i szaroburej pogody, ale kocham zimowe krajobrazy (tak przez tydzień w roku). Najlepiej czuję się w Turcji i lubię żartować, że to jest moje miejsce na świecie. Jestem uzależniona od kawy i książek. Dobra lektura potrafi skutecznie odciągnąć mnie od snu. W wolnych chwilach, kiedy nie podróżuję i nie myślę o podróżach, piszę powieści (Więcej na ten temat znajdziesz na mojej stronie autorskiej). Od niedawna posiadłam umiejętność jazdy samochodem i marzę o objechaniu Europy autem, najlepiej terenowym.  Bywam szalona, spontaniczna i lubię dużo się śmiać.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://monikasjourney.com/o-mnie">
Instagram