Praga jako destynacja na samotny wyjazd?

Praga, Czechy, panorama, blog, post

Praga da się lubić

Kiedy pada nazwa stolicy Czech, momentalnie wyobrażamy sobie tłumy turystów na Moście Karola oraz romantyczny wypad we dwoje. I faktycznie, Praga to piękne budynki, nastrojowe uliczki, a także czeski napój z szyszek chmielowych. Zaś wieczorową porą, kiedy miłość w jednym z najpiękniejszych miast Europy dojdzie do głosu, zakochani mogą umieścić kłódkę symbolizującą ich miłość na słynnym moście. Chociaż znajduje się on w niewielkim oddaleniu od głównych atrakcji miasta (nad Certovką, przy Starym Młynie), wielu zagranicznych turystów dociera tam bez problemu.
Powiecie, że koloryzuję? W żadnym wypadku! Po prostu nie zamierzam zaprzeczać romantycznej atmosferze miasta!

Praga w pojedynkę?

Czy warto pojechać tam samemu? Oczywiście! Sama pierwszy raz odwiedziłam to miasto bez żadnego “zaznajomego” towarzystwa i muszę przyznać, że weekend ten zaliczyłam do niezwykle udanych. Dlaczego? Po prostu robiłam to, co chciałam. Wędrowałam tam, gdzie miałam ochotę, nie musząc liczyć się z opinią kogokolwiek innego. Tak najlepiej poznaje się Pragę! Warto zagłębić się w uliczki Starego Miasta, nie trzymając się ściśle szlaku wydeptanego przez tysiące turystów, którzy razem z nami będą chcieli poznać tajemnicę czeskiej stolicy. To właśnie te zakamarki kryją magię, jaką przesiąknięte jest to miasto. A kiedy już odkryjecie to, co poruszy Wasze serce, wróćcie do tych atrakcji, których pominać się po prostu nie da. Odwiedźcie Hradczany, zajrzyjcie do Katedry św. Wita, przespacerujcie się Mostem Karola i odwiedźcie Rynek Staromiejski (o klasycznym wyjeździe weekendowym do Pragi napiszę wkrótce).

Praga to jej mieszkańcy i ich historie

Zachęcam, abyście wdali się w pogawędki z mieszkańcami starych kamieniczek, a nawet sprzedawcami w sklepikach z pamiątkami. Dzięki temu zobaczycie miasto ich oczyma! Sami nie dostrzeżecie ulotnych szczegółów, które pozornie pozostają niewidoczne.
Zaglądając do małej galerii oferującej biżuterię poznałam historię czeskich granatów, o której wcześniej nie miałam pojęcia! Kamienie te mają zgodnie z legendą zamieniać smutki w radość; dodatkowo uznawane są za narodowe klejnoty. I faktycznie, wielu jubilerów powie, że najdoskonalsze okazy tych kamieni półszlachetnych wydobywa się właśnie nieopodal Pragi. Zaciekawieni? To dobry powód, by samemu odwiedzić to miasto!

Praga na “babski” weekend

Podsumowując: Praga to wręcz idealne miejsce na kilkudniowy kobiecy wyjazd. Podróż nikogo nie zmęczy, no chyba, że jedziecie z Gdańska. Bez problemu można się tam porozumieć po angielsku, a nawet po polsku! Bogata baza hotelowa gwarantuje znalezienie miejsca idealnie przystosowanego do Waszych wymagań. Marzycie o SPA? Nie ma sprawy! Chociaż w Czechach są lepsze miejsca słynące z odnowy biologicznej. Jedzenie sprawi, że zapomnicie o diecie! Zresztą, kto podróżując w ogóle o niej myśli?! A w licznych sklepach skusi Was ogrom pamiatek i drobiazgów do zakupienia. Jednym słowem raj dla kobiet!

 

I jak? Przekonałam Was, że warto pojechać do Pragi samemu, albo wyłącznie w damskim towarzystwie?

 

Dlaczego warto podróżować samemu przeczytasz TUTAJ

 

Jeśli tylko uważasz ten post za przydatny lub wiesz, że mógłby on zainteresować któregoś z Twoich znajomych, udostępniej go u siebie!

 

Chciałabyś, abym przygotowała dla Ciebie spersonalizowaną ofertę wyjazdu? Zajrzyj do zakładki WAKACJE SZYTE NA MIARĘ

About

No Comments

  Leave a Comment

  Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
  Facebook
  Facebook
  Google+
  Google+
  http://monikasjourney.com/2018/09/01/praga-jako-destynacja-na-samotny-wyjazd">
  Instagram