Świątynia Karni Mata

Karni Mata, Rat Temple, blog post

Świątynia Karni Mati – gdzie jej szukać?

Na północy Indii, w Radżystanie, niedaleko granicy z Pakistanem, znaleźć można małe miasteczko, które na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie zwyczajnie, nie odznaczając się od innych okolicznych osad. A jednak jest w nim coś specjalnego!  Deshnoke kryje w sobie jedną z najoryginalniejszych świątyń, jakie można spotkać nie tylko w Indiach, ale i na całym świecie!

Świątynia Karni Mati, rok rocznie odwiedzają setki tysięcy pielgrzymów, chcących złożyć pokłon kobiecie mędrcowi, będącej w wierzeniach niektórych reinkarnacją bogini Durga, oraz turyści z całego świata zaintrygowani niezwykłymi mieszkańcami owego miejsca.

Zdaniem wielu osób, trzeba okazać się nie lada „śmiałkiem” by stawić im czoła. Dlaczego?

 

Świątynia Karni Mata – czy odważysz się tam wejść?

Wyobraźcie sobie piękną budowlę, w którym królują szczury! Tysiące gryzoni… karmionych i hołubionych przez wyznawców Karni Mata! Biegają między pielgrzymami, jak i ciekawskimi turystami z zachodu. Jako, że w większości są oswojone, zupełnie nie boją się ludzi.

Istnieje kilka legend, dlaczego akurat te zwierzęta stały się symbolem kobiety mędrca wywodzącej się z królewskich rodów Dźodhpuru i Bikaneru. Wśród nich znaleźć można opowieść o przyrodnim synu Karni Mata, który po utonięciu w stawie miał odrodzić się pod postacią szczura lub żołnierzach armii, którzy mieli zostać przemienieni w gryzonie.

Jaka jest prawda, trudno powiedzieć, jednak faktem pozostaje, że w obrębie niewielkiej świątyni znajduje się dwadzieścia tysięcy szczurów, a każdy z nich traktowany jest jak święty. Za zabicie chociażby jednego, grozi sroga kara. Dodatkowo dziedzińce sanktuarium są zabezpieczone siatką chroniącą gryzonie przed ptakami łownymi chcącymi je upolować.

Rat Temple, Karni Mata, Bikaner, blog post

Świątynia Szczurów czyli Sanktuarium Karni Mata, Indie 

 

Świątynia Karni Mata i jej wybraniec!

Pośród nich można dostrzec jednego, wyjątkowego szczura, będącego podobno wcieleniem samej patronki owego sanktuarium. Jeśli tylko uda się Wam go zobaczyć, będziecie mieli w życiu szczęście i spełni się wasze najskrytsze marzenie, a wszystko to za sprawą Karni Mata, która w ten sposób pobłogosławi Wasz żywot. Jak rozpoznać najświętszego szczura w całej świątyni? Zadanie jest niezwykle proste! Wybraniec jest biały!

Spróbujecie swego szczęścia?

 

Odważycie się wejść boso do tak niezwykłego miejsca?

About

No Comments

  Leave a Comment

  Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
  Facebook
  Facebook
  Google+
  Google+
  http://monikasjourney.com/2018/08/14/swiatynia-karni-mata">
  Instagram