Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd solo?

wyjazd solo, dlaczego, blog, post

Pięć naprawdę dobrych powodów dlaczego kobiety powinny zdecydować się na wyjazd solo!

Tydzień temu pisałam, iż dla wielu osób samotny wyjazd, zwłaszcza kobiety, nadal jest tematem tabu (dlaczego, przeczytajcie TUTAJ), dziś zamierzam przekonać Was, że jednak warto zaryzykować i zobaczyć jak smakuje wyjazd solo!

 

Uwielbiam podróżować w pojedynkę! Takie wyjazdy sprawiają, że poznaję nie tylko świat, ale też innych ludzi, jak również samą siebie! Odkrywam swoje ograniczenia, czerpię inspirację i dowiaduję się, ciągle od nowa, jak piękny potrafi być zwykły dzień.

 

1. Poczujesz prawdziwy smak wolności!

Wyjeżdżając samotnie nie jesteś uzależniona od niczego, ani nikogo! Nie musisz planować satysfakcjonującej ileś osób godziny pobudki, ani dyskutować gdzie zjeść obiad.

Sama decydujesz o wszystkim, a dzięki temu nawet w trakcie dnia możesz bez problemu dokonać korekty i skierować się tam, gdzie dyktuje Ci serce oraz zainteresowania! W tym punkcie można zawrzeć też możliwość spędzenia czasu z samą sobą. Odcięcia się na chwilę od rzeczywistości. Niektórzy w poczuciu wolności zawierają również nieskrępowaną niczym możliwość zadbania o siebie oraz własne potrzeby.

 

2. Masz szansę na nowo odkryć swoje “ja” lub stać się lepszą wersją siebie.

Podróżując w pojedynkę możesz polegać tylko na sobie, a to sprawia, że wychodzisz poza strefę własnego komfortu. Próbujesz nowych rzeczy, odkrywasz nieznane smaki, uczucia, ale I miejsca! Spróbuj, warto!

 

3. Poznajesz niezwykłych ludzi.

Jeśli nie podróżujesz w grupie znanych sobie ludzi masz większą szansę poznać kogoś nowego! Z częścią z tych ludzi zawrzesz przyjaźnie na całe życie, inni pozostaną jedynie wspomnieniem pięknych chwil. Sama mogłabym przytoczyć wiele niezwykłych historii dotyczących poznanych w drodze osób, które zmieniły moje spojrzenie na świat.

 

4. Zwiększasz pewność siebie i przełamujesz lęki.

Każda sytuacja, z którą poradzisz sobie sama sprawi, że będziesz pewniejsza siebie! I dotyczy to zarówno takiej drobnostki jak odnalezienie drogi do hotelu, jak i dokonania typu: wyjazd na kraniec świata. Podróżując solo “walczysz” z własnymi lękami, nieśmiałością ale też lenistwem i konformizmem. Zyskujesz również umiejętność postrzegania problemów z innej, szerszej perspektywy. Taka umiejętność przyda się przy rozwiązywaniu nawet codziennych kłopotów, po powrocie z wakacji.

5. Odkrywasz inność i bogactwo odmiennych kultur.

Wyjeżdżając w świat solo masz większą szansę zatopić się w lokalnym kolorycie. Wejść do świata “tubylców”, zostać przez nich nie tylko przywitanym, ale też mile widzianym. Kimś, komu z chęcią i entuzjazmem pokażą swoją rzeczywistość, jak również celebrację świąt. Niestety, podróżując w grupie przyjaciół zwracamy mniejszą uwagę na detale, zagłębiając się w w naszej własnej wersji świata, którą przywiźliśmy w naszych plecakach czy walizkach.

 

Za tydzień zapraszam na wpis “Podróż solo – jak zacząć?”

P.S. Ciekawa jestem, czy przekonałam Was do samotnych wyjazdów. Dajcie znać w komentarzu, czy zgadzacie się z wymienionymi przeze mnie powodami do podróży solo.

About

1 Comment

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://monikasjourney.com/2018/07/14/dlaczego-warto-zdecydowac-sie-na-wyjazd-solo">
Instagram