Bodrum Last Minute

Bodrum, last minute, Inspiracja podróżnicza, blog

Inspiracja podróżnicza, czyli plan podróży do Bodrum.

Oto pierwszy post z serii “Inspiracja podróżnicza”
Mam nadzieję, że dzięki nim chociaż jedna osoba zaglądająca tutaj spontanicznie zdecyduje się opuścić swoją strefę komfortu i wyjedzie w nieznane.
Dziś, w ramach Inspiracji podróżniczej proponuję Wam wyprawę do Bodrum. Nie macie jednak dużo czasu na decyzję, to oferta Last Minute!

Przelot

Przy podróżach budżetowych znalezienie odpowiedniego przelotu niejednokrotnie nastarcza problemu. Nie masz ochoty na wielogodzinne siedzenie nad przeglądarkami internetowymi? Nic nie szkodzi, ja zrobiłam to za Ciebie!
Aktualnie, w opcji “Last Minute”, bilety czarterowe kosztują 299 złotych za osobę. Do wylotu pozostało zaś dwa dni, więc lepiej się pośpieszcie!

Jest to opcja umożliwiająca spędzić dwa tygodnie w słonecznej Turcji, zaś wakacje zaczniecie i zakończycie na lotnisku w Warszawie!
W cenie bagaż rejestrowany oraz podręczny!

Bilety znajdziecie na stronie TUI.pl

Bodrum, Tui, przelot, czarter, cena za bilet

Dojazd z lotniska

Opuszczenie lotniska Bodrum Milas jest niezwykle proste. Dwie firmy przewozowe: Havas oraz Muttas, oferują przejazdy nie tylko do centrum Bodrum, ale także do Didim oraz miasta “wojewódzkiego” – Mugla (przez które można dojechać do Marmaris oraz Fethiye).

Koszt waha się od 15 do 17,7 TL zależnie od trasy.

Bez problemu znajdziecie też taksówki (z jawnym cennikiem) mogące dowieźć Was w dowolnie wskazane miejsce.

 

Zakwaterowanie

Nie ukrywajmy, cena zależy głównie od tego, czego oczekujemy względem naszego hotelu. Jeśli zadowolą Was podstawowe świadczenia (ciepła woda, wifi w lobby) wydacie dużo mniej, niż poszukując luksusowych hoteli, jakich tam nie brakuje.

Szukając zakwaterowania najlepiej jest korzystać w wyszukiwarek typy Booking.com – Jeśli macie ochotę zerknąć na listę dostępnych hoteli, kliknijcie TUTAJ , aby przejść bezpośrednio do wyników wyszukiwania dla tego kierunku.
Jeśli cena nie gra roli i macie ochotę trochę się rozpieścić, polecam sprawdzony przeze mnie hotel Rixos Premium Bodrum.

Co zobaczyć?

Oprócz przyjemności płynących z przebywania na plaży, warto poznać również najbliższe okolice. Z czego słynie Bodrum?

Zamek św. Piotra

wzniesiony w 1420 roku przez rycerzy należących do Zakonu Szpitalników Świętego Jana z Jerozolimy. Dziś w jego murach odnaleźć można fragmenty jednego z cudów świata antycznego – Mauzoleum. W obrębie kompleksu usytuowano również Muzeum Archeologii Podwodnej.
Ładnie odrestaurowany amfiteatr z czasów antycznych.
Wiele osób podąża do miejsca, w którym znajdowało się osławione Mauzoleum. Ja osobiście podchodzę do tego miejsca sceptycznie, bowiem nie pozostało tam wiele więcej, niż kilka kamieni na fundamentach.

Efez

Antyczne miasto położone w bliskiej odległości od Bodrum, które sprawi, iż bez problemu wyobrazicie sobie, jak wyglądało życie w czasach rzymskich.

Kos

Grecka wysepka położona zaledwie czterdzieści minut drogi promem od Bodrum pozwoli Wam poczuć niezwykły klimat łączący w sobie skomplikowaną historię regionu.

 

Życie nocne:

Będąc w Bodrum trzeba zajrzeć do słynnego klubu Halikarnas . Całe miasto, zwłaszcza zaś wybrzeże, zaoferuje Wam wszelkie dozwolone prawem rozrywki. Sprawią one, że noce w tureckim kurorcie nabiorą niuzwykłych barw.

Jeśli uważasz ten post za przydatny lub wiesz, że mógłby on zainteresować któregoś z Twoich znajomych, proszę udostępniej go u siebie!

Bodrum, krajobraz, Turcja

 

Potrzebujesz spersonalizowanej oferty? Zajrzyj do zakładki OFERTA – KONSULTACJE PODRÓŻNICZE

About

No Comments

  Leave a Comment

  Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
  Facebook
  Facebook
  Google+
  Google+
  http://monikasjourney.com/2018/07/10/bodrum-last-minute">
  Instagram