Styl podróżniczy, czyli co nas wyróżnia?

Styl podróżniczy, boho, podróż jest kobietą, life style

Styl podróżniczy – czy istnieje coś takiego?

Styl podróżniczy to nie odpowiednio dobrane ubranie, czy też dodatki. Wśród osób, których dusza odkryła słodko-gorzki smak przygody na próżno szukać miłośników ubrań widywanych na pokazach Haute Couture. Z całą pewnością nie jest to również wyposażenie domu zaczerpnięte z najnowszego katalogu znanej firmy meblarskiej. Pastelowe kocyki; minimalistyczne wnętrza w stylu skandynawskim? To zbytnie ograniczenie tego, co chcielibyśmy posiadać w domu. Styl podróżniczy nie jest również podążaniem za najnowszymi trendami serwowanymi przez wszędobylskie social media. Zdjęcia Flatlay? W przypadku podróży niestety się nie sprawdzą!

Styl podróżniczy – jedność w wielorodności?

Jednym słowem “Styl podróżniczy” to dla mnie, i dla wielu innych kobiet, filozofia stanowiąca istotę życia! To droga mająca na celu odnalezienie samego siebie, swojego odbicia w świecie. Wygląd prawdziwego podróżnika, czy też podróżniczki, determinowany jest przez przebytą przez nich drogę, stopień zgłębienia lokalnych kultur oraz osobistych sympatii i antypatii. Nie ma dwóch identycznych podróży, chociażby wiodły tymi samymi ścieżkami; nie ma też dwóch identycznych podróżników, którzy opowiedzieliby dokładnie to samo na temat jakiegokolwiek miejsca. A jednak jest coś, co łączy tą różnorodność w miarę spójną całość. Coś co pozostaje poza możliwościami naszej percepcji, jednocześnie dając się zdefiniować w obliczu zetknięcia się z nim.

Dlaczego podróż jest kobietą? Zajrzyj TUTAJ i przekonaj się sama!

 

Styl podróżniczy – co się na niego składa?

Styl ten to tak naprawdę wypadkowa takich czynników jak: aktualne potrzeby, przyzwyczajenia, ale też wygoda. Stanowi on odbicie bliskości z naturą, umiłowania do orientu, egzotyki, ale też energii życiowej i sprawności fizycznej (wymaganej w wielu wyprawach). Jest odzwierciedleniem tempa, jakie narzucamy sobie w życiu, ale też przekonań, jakie stanowią efekt zetknięcia się z inną kulturą, religią, czy też światopoglądem. To, co nosimy, czym ozdabiamy nasz dom jest pamiątką, przypomnieniem miejsc, które odwiedziliśmy, pokochaliśmy, do których niejednokrotnie tęsknimy. To coś, czego nie da się skopiować, bowiem stanowi emanację tego, co nosimy w sercu.

Dlatego też nie zgadzam się i mocno protestuję, kiedy ktoś zalicza do podróżniczego nurtu także styl Boho. Przecież ta moda, za którą podąża masa fashionistek nawiązuje z jednej strony do bohemy artystycznej, z drugiej zaś do hippisów – dzieci kwiatów, miłujących pokój. Nie kryje w sobie pierwiastka związanego z ciekawością świata, pachającą nas ciągle do przodu, w kierunku kolejnej przygody.

Styl podróżniczy – ciekawa jestem Waszej opinii!

Jestem ciekawa, czym dla Was jest podróżniczy styl, czy też cała filozofia dająca się zamknąć w pojęciu “podróżniczego life stylu”. Zgadzacie się z moją opinią, a może wręcz przeciwnie, uważacie, że coś pominęłam, o czymś istotnym nie wspomniałam?

About

No Comments

  Leave a Comment

  Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
  Facebook
  Facebook
  Google+
  Google+
  http://monikasjourney.com/2018/07/08/styl-podrozniczy-czyli-co-nas-wyroznia">
  Instagram