Sama, w nieznane?

Podróż jest kobietą, blog, post, podróże, travel

Sama, w nieznane?

Naprawdę? Podróżujesz sama, w nieznane? To pytanie słyszę niemal podczas każdego wyjazdu, niezależnie od kierunku w którym się udaję. Dlaczego? Nie mam pojęcia! W końcu żyjemy w stuleciu, które z jednej strony czyni nasze życie coraz bardziej wygodnym i luksusowym, z drugiej zaś strony coraz bardziej samotnym.

Jednocześnie przeżywamy renesans kultu jednostki! Mamy być samowystarczalni, powinniśmy dbać o naszą samorealizację ale też własny rozwój. My – ludzie, ale też My – Kobiety!
A jednak samotna podróż, zwłaszcza w przypadku niewiasty, wywołuje zdziwienie, przerażenie, czasami też niedowierzanie. Mimo całej emancypacji i równouprawnienia zjawisko takie wzbudza niejednokrotnie brak akceptacji ze strony rodziny, przyjaciół czy otoczenia.

Dlaczego “Sama”?

Z jakiego powodu kobiety decydują się na takie wyprawy? Prawdopodobnie argumentów byłoby równie dużo co przedstawicielek płci pięknej, które byśmy o to zapytali. Być może chcemy pokazać jakie jesteśmy niezależne, jak potrafimy się odnaleźć w nowej rzeczywistości lub też chcemy ją dopiero odkryć.

Dlaczego “W nieznane”?

Kobiety powoli wyzbywają się kompleksów, stereotypów… lub przynajmniej chciałby tego dokonać. Chcą decydować same o sobie, ale też udowodnić innym (w tym mężczyznom w ich życiu), że nie są zahukanymi księżniczkami zdanymi na dobrą wolę prywatnych księciów z bajki.  Pragną poznać siebie, ale I świat. Odkryć to, co przez wieki dostępne było tylko mężczyznom.

 

Skąd pomysł na ten cykl? Przecież w końcu Podróż jest kobietą!

 

Sama, w nieznane? Czego spodziewać się w przyszłych wpisach?

Pragnę stworzyć coś na kształt kompletnego poradnika dla kobiet, które chcą rozpocząć samotne podróże i poznawanie świata. Chcę zawrzeć w swoich wpisach porady dotyczące wyjazdów w pojedynkę, ale też miejsc doskonałych na pierwszy wyjazd. Powoli sporządzam listę pozytywów, jak I negatywów (oczywiście z przymrużeniem oka) wynikających z takiego rodzaju zwiedzania naszego globu. Jednym słowem marzę, aby przekonać nieprzekonane do tej pory dziewczyny o tym, że świat nie ejst wcale taki straszny, jak media nam go przedstawiają.

About

1 Comment

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://monikasjourney.com/2018/07/08/sama-w-nieznane">
Instagram