Podróż jest kobietą czyli dziewczyna w drodze

Podróż jest kobietą, blog, post, podróże, travel

Podróż jest kobietą – Czy na pewno i dlaczego tak właśnie jest?

Podróż jest kobietą – w tym intrygującym stwierdzeniu zamyka się idea spinająca wszystko, co będzie można odnaleźć w moim własnym fragmencie Internetu.

Przez kilka lat prowadziłam stronę Monika’s Journey (adres jak widać pozostał) nie mając na nią dokładnego pomysłu. Wiedziałam tylko, że chciałabym pisać o podróżach. Tych całkiem bliskich, ale też dalekich.

Jednocześnie “męczyło” mnie poczucie winy, że wspominam tam o jedzeniu, i od czasu do czasu wrzucam przepis na ulubiony przysmak czy danie. Pojawiały się też recenzje książek,  a także wzmianki o tych napisanych przeze mnie, co już w ogóle nie pasowało do bloga sensu stricte podróżniczego. Bałam się nawet pomyśleć o innych tematach! A co jeśli przyszłoby mi do głowy napisać coś o wystroju wnętrz, jakiejś ciekawostce dotyczacej lokalnych wzorów? Przecież różne rzeczy widzi się w czasie podróży, ale też podczas przygotowań do nich.

Kobiety postrzegają świat z zupełnie innej perspektywy niż mężczyźni, zwracając uwagę na detale. Dlatego też od dziś moja podróż, tak jak ja, jest kobietą!

Czego należy oczekiwać skoro Podróż jest kobietą?

Tak jak wspomniałam wyżej – wszystkiego! Oczywiście, o ile chociażby w jakimś stopniu dotyczyć będzie to samych podróży, lub tematów z nimi związanych.

Tak jak kobieta, tak samo i podróż, bywa zmienna i humorzasta, dlatego raz będzie tu wesoło, raz strasznie, a raz po prostu poważnie. Podzielę się z Wami ciekawostkami zasłyszanymi w czasie wędrówek i opowiem o śmiesznych zdarzeniach. Przybliżę Wam nieporozumienia wynikające z bariery językowej oraz podzielę się przepisem na ulubione dania. Czasem polecę ciekawą książkę, która zabierze Was gdzieś daleko, albo po prostu pozwoli odprężyć się w czasie długiego lotu.

Przede wszystkim jednak pokażę, iż warto podróżować, poznawać świat i cieszyć się jego pięknem! Doradzę od czego zacząć, co warto zobaczyć, a co można sobie po prostu “darować”. Postaram się Was zainspirować, a czasami, jeśli będzie taka potrzeba, nawet poprowadzić za dłoń…

Dlaczego to wszystko?

Odpowiedź może być tylko jedna! Ponieważ kocham podróże i możliwość oglądania świata! Chcę zarazić tą pasją innych! Ale pragnę też posiadać swobodę wyrażania siebie.

Wielu spośród moich znajomych nie rozumie potrzeby wyjechania, zobaczenia czegoś nowego. Odkrywania na nowo zapomnianych przed wiekami budynków. Nie pojmują, dlaczego stare kamienie na obrzeżach pustyni, warte są przejechania setek kilometrów.

Pozwólcie więc, abym im, ale także Wam pokazała magię, która dokonuje się za każdym razem, gdy zdecydujecie się opuścić swoją codzienność.

Podróż jest kobietą – czy jest to strona jedynie dla kobiet?

I tak, i nie.

Podróże są dla każdego, kto potrafi otworzyć nie tylko swoje oczy, ale przede wszystkim serce! Chce i może zatrzymać się przed niepozorną budowlą tylko po to, by oczami wyobraźni dostrzec jej minioną potęgę.

Jednocześnie będę podkreślać aspekty, które mogą być interesujące dla przedstawicielek płci pięknej. W końcu każda z nas od czasu do czasu lubi odrobinę luksusu, czy też jest ciekawa zabiegów upiększających podejrzanych w innych krajach.

Taki jest plan! Jeśli przypadł on Wam do gustu, to zapraszam częściej w moje Internetowe progi i zachęcam, aby podzielić się tym wpisem ze znajomymi.

Chcesz dowiedzieć czegoś więcej na temat autorki? Zapraszam do zakładki “O mnie

About

2 komentarze

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://monikasjourney.com/2018/07/08/podroz-jest-kobieta-czyli-dziewczyna-w-drodze">
Instagram